Послуга розвал сходження

Розвал сходження автомобільних коліс забезпечує керованість автомобілем. Правильний кут розвалу сходження коліс забезпечує гарне зчеплення з дорогою та стабільність керування автомобілем. Неправильна установка розвалу може спричинити проблеми з керуванням автомобіля і нерівномірне зношування гумових покришок.

Ознайомтеся з рекомендаціями фахівців з експлуатації автомобіля нижче. А саме з вимогами до регулювання кутів розвалу і сходження коліс автомобіля. І дотримуйтеся іх в процесі обслуговування авто. Це дозволить вам бути впевненими в керованості авто. І, скоріше за все, допоможе заощадити на обслуговуванні в подальшому.

Розвал і сходження коліс автомобіля

Інформація про розвал і сходження коліс автомобіля

 

Loader image

Сходження - це різниця відстаней, виміряних по переднім та заднім точкам дисків коліс, у горизонтальній площині. Сходження вимірюється у міліметрах. Сходження може також виражатися в кутових вимірюваннях, тобто у градусах.
Найкритичніший кут установки коліс – це кут сходження. Надмірно позитивне або негативне сходження викликає підвищене зношування гуми на колесах. Якщо відстань виміряна по передніх точках менше відстані вимірюваної по задніх точках, то говорять про позитивне сходження. Якщо навпаки - про негативне або зворотне сходження. Сходження вважається нульовим, якщо колеса паралельні одне одному.

Розвал колеса – це кут між центральною площиною колеса та перпендикуляром до поверхні дороги.
Розвал сходження вимірюється в градусах. При цьому колеса повинні знаходитись у положенні прямолінійного руху. Колесо з кутом розвалу 0 градусів вертикально по відношенню до дороги. Розвал позитивний, якщо верх колеса відхиляється назовні. І негативний, якщо нахил усередину.

Регулювання розвалу-сходження дуже важлива процедура для правильної роботи автомобіля. Неправильні кути установки коліс можуть:

 1. Загрожувати погіршенням курсової стійкості автомобіля
 2. Підвищувати знос гуми коліс
 3. Створити непередбачуваність при входженні в повороти

Виконуйте розвал та сходження коліс двічі на рік. Саме після сезонної заміни шин. Крім того, варто щонайменше провести діагностику розвал сходження після потрапляння в серйозні ями чи вибоїни. А також після ремонту підвіски чи заміни елементів рульового управління.

Розвал сходження авто може порушитися, навіть якщо не було жодного ремонту ходової та автомобіль не потрапляв в аварійні ситуації. Можливі причини:

 1. Зміни кліренсу автомобіля
  Кути установки коліс безпосередньо залежать від кліренсу автомобіля. А кліренс, у свою чергу, має особливість зменшуватися з віком автомобіля. Це відбувається через просідання елементів підвіски: пружини, гумових частин, елементів кузова.
 2. Знос елементів підвіски авто
  Поява та накопичення мікроскопічних проміжків у шарнірах підвіски, які сумарно дають відчутні зміни кутів.
 3. Старіння кузова авто
  Природне старіння кузова в процесі експлуатації при постійному навантаженні, що призводить до поступової зміни його геометрії. І в свою чергу, до зміни кутів розвалу-сходження.

Стенд для регулювання розвалу-сходження коліс авто

Стенд для розвалу-сходження коліс належить до одного з найпоширеніших видів обладнання на автомобільних сервісних станціях. Важливість правильного регулювання коліс важко переоцінити. Від правильно проведеного регулювання розвалу сходження залежить довговічність автомобільних шин. Яка, у свою чергу, впливає на безпеку автомобіля під час руху. А також справність та надійність підвіски та системи керування автомобілем.

Розвал сходження ціна

Ціни на розвал сходження на СТО Автопан вказані в таблиці нижче. Якщо відсутня інформація щодо ціни на послугу, яка вас цікавить, відправте запит.

Розвал сходженняЦіна, грн
Розвал-сходження перевірка300,00
Розвал-сходження легкові600,00
Розвал-сходження легкові багатоважельні та джипи, мікроавтобуси720,00

* Зверніть увагу!
Вказані ціни орієнтовні і можуть бути змінені. Щоб уточнити ціну послуги СТО Автопан для моделі вашого авто – зверніться до менеджера.

Шукаєте послугу з розвалу сходження? Отримайте гідний сервіс за доступними цінами на СТО Автопан. Записуйтеся прямо зараз.