Послуга з ремонту ГБЦ

Замовте послугу ремонт ГБЦ на СТО Автопан. Відновіть роботу свого автомобіля.

Природне зношування – це основна причина несправностей у головці блоку циліндрів. Крім зношування, ремонт ГБЦ або головки блоку циліндрів може знадобитися через перегрівання двигуна. Варто відзначити, що ГБЦ з алюмінію починають плавитися, викривляється їх привалочна площина. Чавунні – покриваються тріщинами, втрачаючи герметичність.

Ознаки несправності ГБЦ залежать від того, який елемент головки блоку циліндрів пошкоджено. Власник автомобіля може самостійно провести попередню оцінку ступеня пошкодження ГБЦ. Прокладка головки піддається зносу частіше за інші елементи, оскільки забезпечує герметичність. Тому ознаки саме її несправності зустрічаються найчастіше. З’являються сторонні звуки під капотом. Двигун крутиться, але не запускається.

Несправності головки блоку циліндрів двигуна

Які ознаки і причини несправності головки блоку циліндрів двигуна?

Loader image

 • двигун не розвиває достатньої потужності
 • вихлоп має білий або чорний відтінок
 • підвищена витрата палива
 • нестабільна робота
 • сторонні звуки під капотом
 • підвищена витрата масла

 • пошкоджено прокладку головки блоку циліндрів
 • ГБЦ має мікротріщину або викривлення площини
 • термостат заклинив у малому колі
 • сальники клапанів мають вироблення або пересохли
 • є нагар на клапанах і каналах головки блоку циліндрів
 • вироблення направляючих втулок головки блоку циліндрів
 • пошкодження впускних та випускних клапанів
 • вироблення розподільного валу та його посадки
 • вироблення сідел клапанів впускних та випускних
 • ремінь або ланцюг газорозподільного механізму стоїть не в належних мітках

Діагностика ГБЦ

Діагностика ГБЦ починається із візуального огляду. При цьому виявляються сколи, тріщини та інші дефекти. Але візуальний огляд не дозволяє виявити всі несправності, тому потрібно виконати зняття ГБЦ. Потім потрібно повністю перебрати, перевіряючи ступінь зношування кожної деталі.

Діагностика ГБЦ передбачає проведення вимірів висоти ГБЦ та всіх складових деталей.

У ГБЦ дуже багато невеликих деталей, тому потрібно з особливою увагою відноситься до діагностики кожної деталі.

Порядок роботи з ремонту головки блоку циліндрів

Ремонтні роботи починаються лише після проведення діагностики: візуальної, стендової чи сканерної. За її результатами майстер визначає зношені елементи і вирішує, чи підлягають вони відновленню. Можливо знадобиться встановлення нових. Потім головку демонтують і розбирають. Проводять дефектування її корпусу: визначають наявність тріщин і нерівностей в площині привалки. При виявленні похибки видаляють на шліфувальному верстаті. Але у товщини шару металу є робоча межа. Тому при сильному оплавленні або безлічі тріщин відновлення корпусу ГБЦ застосувати неможливо.
Варто зазначити, що при кожній розборці головки блоку циліндрів, болти кріплення та її прокладка підлягають заміні. Навіть якщо вони справні.

Після відновлення корпусу головки блоку циліндрів автослюсар починає ремонт несправностей у її вузлах.

Ремонт циліндрів

Під час експлуатації двигуна стінки циліндрів піддаються зносу. На поверхні цих стінок з’являються подряпини, потертості, нагар. Для відновлення рівності їх поверхні застосовують розточування, знімаючи пошкоджений шар металу. Після розточування проводять хонінгування.
Якщо неможливо провести розточування циліндра, застосовується процес гільзування.

Заміна клапанів ГБЦ

Щоб видалити старі клапани, необхідно зняти розподільний вал, коромисла, шайби та сухарі, що фіксують пружину. Для цього потрібен спеціальний інструмент, який завжди є в наявності на сервісній станції Автопан. У процесі заміни клапанів рекомендується встановити і нові оливні ковпачки.
При встановленні нових клапанів, їх притирають у сідлах спеціальною пастою. Така процедура необхідна як для нових деталей, так вже встановлених. Це забезпечує максимальне прилягання клапанної грані до стінки циліндра, чим досягається герметичність в системі.

Заміна направляючих втулок клапанів

При встановленні нових втулок, знадобиться спеціальний інструмент та особлива акуратність у роботі. Також потрібні точні вимірювання діаметра посадкового місця та втулки, дотримання температурного режиму. Розрахунок фактичного натягу при запресуванні, калібрування та перевірка зазорів. Спеціалісти СТО Автопан чудово чудово впораються з цією роботою.

Завершальний етап ремонту ГБЦ

Перевірка на герметичність. Вона проводиться після встановлення ГБЦ та підключення до неї необхідних вузлів. Заводять автомобіль та проводять повторну діагностику.

Ремонт ГБЦ ціна

Ціни на послугу ремонт ГБЦ на СТО Автопан вказані в таблиці нижче. Якщо відсутня інформація щодо ціни на послугу, яка вас цікавить, відправте запит.

Ремонт ГБЦЦіна, грн
Ремонт головки блоку від12 000,00
Перевірка теплових зазорів від1 500,00
Регулювання теплових зазорів від3 000,00
Перевірка прокладання гбц маркером480,00
Перевірка на підтікання300,00

* Зверніть увагу!
Вказані ціни орієнтовні і можуть бути змінені. Щоб уточнити ціну послуги СТО Автопан для моделі вашого авто – зверніться до менеджера.

Шукаєте послугу з ремонту ГБЦ. Отримайте гідний ремонт за доступними цінами на СТО Автопан. Записуйтесь прямо зараз.